۱۳۸۹ اردیبهشت ۱, چهارشنبه

3.زمان هیچ ارتباطی با پول ندارد

این موضوع هم در مورد بازار بورس به روشنی متفاوت است.

ممکن است چند روز پیاپی به تماشای بازار بنشینید و موقعیتی برای خرید یا فروش رخ ندهد ،گاهی نیز ممکن است دو روز پیاپی دو موقعیت خرید و فروش مناسب نصیبتان شود.

مشکل اصلی از همین دیدگاهی که در بالا عنوان شد آغاز می شود .شاید خیلی از ما در ظاهر این موضوع را بپذیریم و با خود بگوئیم :
"این مطلب واضح به نظر می رسد"

اما باید توجه داشت که تائید چیزی به منزله اعتقاد به آن موضوع نیست و تا این مساله را در ناخودآگاه ذهنمان برای خود حل نکرده باشیم بازتاب آن را در نتایج معاملاتمان به وضوح مشاهده خواهیم کرد.

بیایید فرض کنیم که فردی معتقد است که باید برای به دست آوردن مقدار معینی پول مقدار معینی زمان صرف کرد.این فرد با چنین دیدگاهی وارد بازار می شود و معاملات خود را آغاز می کند .

فرد مورد نظر ما در یک معامله در عرض 10 دقیقه 700 دلار سود به دست می آورد .اینجا او به یک پارادوکس برمی خورد ،از یک طرف در ناخودآگاه خود عقیده دارد که برای به دست آوردن مقدار معینی پول باید مقدار معینی زمان صرف کرد و از طرف دیگر در عرض 10 دقیقه مقدار 700 دلار پول به دست آورده است.

مشکلی که برای او پیش آمده بسیار جدی است .ذهن انسان به طور ناخودآگاه حوادث و اتفاقاتی که دریک راستا قرار می گیرند را به هم مربوط می کند.

معامله گر مورد نظر ما در ذهن خود سریعا دست به مقایسه این دو اتفاق می زند :

در شغل قبلی اش برای به دست آوردن 700 دلار باید حدود 1 هفته کار می کرد ولی حالا در عرض 10 دقیقه به این پول رسیده است.

اگر معامله گر مورد بحث ما بتواند این تعارض را برای خود حل کند و واقعا در ناخودآگاه خود بین محیط بورس و محیط قبلی تفاوت ایجاد کند به سمت موفقیت حرکت خواهد کرد.

اما اگر با این موضوع در درون خود نتواند کنار بیاید به زودی تمام پولی را که از بازار کسب کرده مجددا به بازار باز خواهد گرداند.
منبع  

هیچ نظری موجود نیست: