۱۳۸۸ اردیبهشت ۲, چهارشنبه

حذف پسوردهای ذخیره شده در ویندوز XP ، 2003 Server ، Vista و 2008 سرور

مطمئنا برای شما پیش آمده که برای دسترسی به منابع اشتراکی سیستم های دیگر می بایست نام کاربری و پسورد سیستم مقابل را وارد می کرده اید و درصورتیکه مرتبا به این منابع دسترسی داشته اید گزینه Save یا ذخیره کردن را انتخاب کرده اید تا هر بار مجبور به وارد کردن این اطلاعات نباشید. و حتی ممکن است بخواهید از قبل لیست سیستم های مورد نظرتان بهمراه نام کاربری و پسورد مورد نیاز را در سیستم ذخیره کنید.
این آموزش قصد دارد شیوه اضافه کردن اطلاعات مورد نیاز برای اهراز هویت کاربران برای دسترسی به منابع اشتراکی و همچنین ویرایش اطلاعات از قبل وارد شده را بیان کند.
برای این منظور بر روی Start کلیک کرده و Run را انتخاب کنید ، در این پنجره عبارت زیر را تایپ کرده و OK را بزنید.

rundll32.exe keymgr.dll, KRShowKeyMgr

پنجره Stored User names and passwords باز می شود


در این پنجره می توان اطلاعات از قبل وارد شده را مشاهده کرد ، برای ویرایش آنها بر روی گزینه مورد نظر کلیک کرده و Properties را بزنید.
پنجره ی Logon Information Properties باز می شود که می توانید از طریق آن آدرس سیستم مورد نظر بهمراه نام کاربری و پسورد را تغییر دهید.برای اضافه کردن اطلاعات جدید در پنجره Stored User names and passwords بر روی Add کلیک کنید.
این بار هم پنجره
Logon Information Properties باز می شود ولی اطلاعاتی مانند مرحله قبل در آن وجود ندارد و می بایست سرور مورد نظر بهمراه نام کاربری و پسورد را جهت اهراز هویت در آن وارد کرد.

هیچ نظری موجود نیست: